Diagnostyka komputerowa

Nie sposób prowadzić serwisu samochodowego bez możliwości komputerowego diagnozowania auta. Każdy nowszy samochód wyposażony jest w komputer pokładowy, który odpowiada za stabilną pracę pojazdu. To za jego sprawą jesteśmy w stanie zdiagnozować usterki i sprawdzić, czy wszystkie układy funkcjonują prawidłowo.


 

Chyba każdy kierowca, czuje lekkie podenerwowanie, gdy na desce rozdzielczej w swoim aucie widzi komunikaty informujące go o konieczności uzupełnienia płynu w chłodnicy czy o spalonej żarówce. Jeszcze gorzej jest w przypadku, gdy komputer pokładowy auta pokaże czerwoną kontrolkę sygnalizującą konieczność sprawdzenia silnika.

Najprostszym sposobem, żeby dowiedzieć się, co się dzieje jest właśnie diagnostyka komputera.

W serwisie samochodowym mechanik podpina specjalny komputer diagnostyczny do komputera pokładowego auta, sprawdzając w ten sposób, w jakiej kondycji jest samochód i co może być przyczyną usterki. Wystarczy kilka minut diagnostyki komputerowej, by określić problem i zająć się jego usunięciem.


 

Komputer pokładowy samochodu kontroluje wszystkie podzespoły i czujniki. Dzięki temu, nie trzeba demontować i naruszać jakiejkolwiek części samochodu w poszukiwaniu problemu. Podczas diagnostyki komputerowej zostanie porównany stan parametrów obecnych w aucie z tymi wartościami przypisanymi przez producenta. Unikamy dzięki temu ryzyka wymiany podzespołów, które funkcjonują prawidłowo.


 

Komputeryzacja samochodów z roku na rok postępuje i nie ma przed nią odwrotu. Jeżeli Twoje auto sygnalizuje błędy, z którymi nie możesz sobie poradzić, warto wybrać się do sprawdzonego serwisu samochodowego.


 

Serwis samochodowy AUTO-JAR zajmuje się kompleksową diagnostyką, wymianą części eksploatacyjnych oraz skomplikowanymi naprawami.

Serwisujemy auta osobowe, ale również ciężarowe oraz zarządzamy flotami firmowymi.

Do serwisu zapraszamy również osoby, które chcą kupić auto używane. Przed zakupem zalecamy zrobić diagnostykę komputerową, żeby poznać stan techniczny auta oraz rzeczywisty przebieg.


 

Zadzwoń: +48 694 74 84 14

Rajec Poduchowny 172 A (koło Radomia, na drodze do Pionek i Kozienic)

Created by: ITDOT