Dorabianie sztywnych przewodów hamulcowych

Sprawne przewody hamulcowe to podstawa bezpieczeństwa na drodze. I podobnie jak inne układy i podzespoły w samochodzie powinny przechodzić regularne przeglądy techniczne.


 

Dlatego pamiętajmy o wymianie płynu hamulcowego. Stary płyn traci swoje właściwości, i nie chroni przewodów od środka przed korozją. Starajmy się wybierać drogi, które nie będą zaskakiwać dziurami i wysokimi wzniesieniami, tak żeby wystrzegać się uszkodzeń mechanicznych.


 

Awaria przewodów hamulcowych – co zrobić?


 

Podczas awarii przewodów hamulcowych dochodzi do wycieku płynu hamulcowego. Im większy ubytek tego płynu, tym mniejsza skuteczność hamowania, która w ostateczności może doprowadzić do wypadku. Brak płynu prowadzi również do tego, że inne układy takiej jak ABS czy układ przeciwpoślizgowy nie będą działać.


 

Jeżeli zauważysz plamy płynu pod samochodem lub przy kołach, którym dodatkowo towarzyszy miękki pedał hamulca. Jeżeli zapali się kontrolka na desce rozdzielczej ostrzegając przed małą ilością płynu hamulcowego, samochód zacznie ściągać podczas hamowania na jedną stronę. To znak, że z przewodami hamulcowymi dzieje się coś złego. I trzeba jak najszybciej oddać samochód do zaufanego mechanika samochodowego.


 

Przewody hamulcowa to bardzo ważny podzespół w samochodzie, dlatego serwis AUTO-JAR zajmuje się ich dorabianiem. Jednak, żeby uniknąć problemów z przewodami hamulcowymi należy pamiętać o podstawowej czynności, czyli wymianie płynu hamulcowego. Taką usługę nasz serwis świadczy również podczas przeglądów okresowych.


 

Na czym polega dorabianie sztywnych przewodów hamulcowych?

 

Na podstawie oryginalnych części, zamontowanych w samochodzie, zaginamy nowe przewody hamulcowe. Później montujemy wszystko w odpowiednie miejsce.


 

Masz problemy? Pomożemy go rozwiązać. Zadzwoń: +48 694 74 84 14

Serwis AUTO-JAR ul. Rajec Poduchowny 172 A (koło Radomia, niedaleko Jastrzębi i Jedlińska)

Created by: ITDOT