Przeglądy okresowe

Kupiłeś używany samochód i chcesz zrobić jego kompleksowy przegląd okresowy? Często jeździsz, a nie pamiętasz już kiedy ostatnio byłeś w serwisie samochodowym? Przegląd okresowy samochodu to podstawa, o której niestety kierowcy zapominają dość często i pojawiają się w warsztacie samochodowym, gdy jest już za późno.

 

Każdy samochód wymaga regularnych przeglądów okresowych. Nie warto czekać do momentu, gdy auto stanie albo uporczywe stukanie zniszczy komfort jazdy. Nie ignoruj też pojawiających się w komputerze pokładowym błędów. To znak, że czas zrobić przegląd okresowy auta.

 

Przegląd okresowy samochodu można porównać do badań profilaktycznych. W jednym i drugim przypadku wykonujemy je zbyt rzadko. Do serwisu samochodowego odsyłamy auto na lawecie. A do lekarza idziemy już w zaawansowanej chorobie. Tymczasem, regularnie wykonywany przegląd może uchronić właściciela pojazdu przed dużymi kosztami.


Przykład? Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, jak bolesna w skutkach może być nieregularna wymiana oleju. Tymczasem jazda na zużytym oleju wpływa na niewłaściwe smarowanie, które prowadzi do większego obciążenia panewki, wzrostu temperatury i a nawet zatkania kanału olejowego. Koszty naprawy tego elementu są większe w porównaniu z regularnym kontrolowaniem poziomu oleju.


 

Dodatkowym argumentem za wykonywaniem przeglądu okresowego auta niech będzie fakt, że serwisowany pojazd jest mniej awaryjny i ma większą wartość na rynku samochodów używanych.


 

W warsztacie AUTO-JAR w ramach przeglądu sprawdzimy m.in.: stan hamulców, układu kierowniczego, zawieszenia, nadwozia, układu wydechowego, silnika (wycieki oleju, pomiar emisji szkodliwych związków), ogumienia, oświetlenia. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to wymienimy olej silnikowy i filtr oleju, filtr powietrza, płyn hamulcowy i chłodniczy, świece oraz rozrząd.


 


 

Zapraszamy!

 

Serwis samochodowy AUTO-JAR,
Rajec Poduchowny 172 A (koło Radomia, na drodze do Jedlni-Letnisko, Pionek i Kozienic)

Created by: ITDOT