Regeneracja zacisków hamulcowych

Zaciski hamulcowe to jeden z elementów całego układu hamulcowego. I tak, jak inne elementy eksploatacyjne, zaciski hamulcowe również się zużywają. Dlatego ich regeneracja a czasami wymiana po kilku lub kilkunastu latach jest koniecznością, wpływającą na bezpieczeństwo. W serwisie samochodowym AUTO-JAR od ponad 10 lat wykonujemy profesjonalną regenerację zacisków.


 

Zaciski hamulcowe podczas każdej jazdy wystawione są na trudne warunki: wysoka temperatura i zanieczyszczenia wpływają na ich żywotność. Niestety pierwsze objawy zużycia zacisków łatwo przegapić. Uszkodzić może się np. tłoczek hamulcowy i prowadnice. Zużyte zaciski mają wpływ na wydłużenie drogi hamowania i nierównomierne zużycie opon. Mogą też przyczynić się do uszkodzenia łożyska bądź podzespołów zawieszenia po stronie koła ze sprawnym zaciskiem, bo tu wówczas działają dużo większe siły.


 

Na czym polega regeneracja zacisków hamulcowych?


 

Jeżeli kierowca w porę zorientuje się, że zaciski wymagają naprawy, wówczas cały zabieg może się skończyć na rozebraniu zacisku, przeczyszczeniu prowadnic i zamontowaniu uszczelek. Jednak w sytuacji, gdy zaciski dotknie już korozja, pozostaje wtedy zakup nowego bądź używanego zacisku.


 

Regeneracji zacisków hamulcowych można dokonać w serwisie samochodowym AUTO-JAR podczas przeglądu technicznego auta. Warto zareagować wcześniej, wówczas koszty całej naprawy mogą być niewielkie i ograniczać się to czyszczenia czy smarowania. Zaniedbanie zacisków prowadzić będzie do awarii i w konsekwencji ponoszenia większych kosztów. Pamiętajmy, że samochód z niesprawnym zaciskiem nie przejdzie corocznych badań technicznych. I przede wszystkim stanowi zagrożenie dla pasażerów, innych użytkowników ruchu drogowego oraz pieszych.


 

Zadzwoń i umów się na regenerację zacisków hamulcowych: +48 694 74 84 14. Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16.

Created by: ITDOT