Serwis opon

Chyba każdy kierowca, choć raz w życiu, spóźnił się z wymianą opon letnich na zimowe. Pamiętacie te próby bezskutecznego ruszenia na oblodzonej nawierzchni? Bądź jazdę z zawrotną prędkością 20 km/h, byleby nie wpaść w poślizg?


 

Takie utrudnienia skutecznie motywują kierowców do wymiany opon na zimowe. Z kolei chcąc zachować ich dłuższą żywotność, w okresie letnim wracamy do ogumienia przystosowanego do wyższych temperatur.


 

Kierowcy często proszą nas o pomoc w odpowiednim dobraniu ogumienia. Czasami jest pokusa, by wybrać opony całoroczne nazywane też wielosezonowymi. Zauważamy jednak, że właściciele samochodów nadal bardziej przywiązani są do opon sezonowych. Każda z tych opon różni się od siebie rodzajem użytej do produkcji gumy, bieżnikiem, rozmiarem i przeznaczeniem. Opony zimowe wyprodukowane są z miękkiej gumy z dodatkowymi rowkami w bieżniku, w oponach letnich guma jest twardsza. Chodzi oczywiście o zwiększenie przyczepności podczas prowadzenia samochodu w danych warunkach.
Dodatkowo, można rozważyć zakup opon fabrycznie nowych bądź używanych.


 

Sprawne opony to podstawa bezpieczeństwa. Dzięki nim samochód ma nie tylko lepszą przyczepność, ale także krótszą drogę hamowania.

Nie warto czekać z wymianą opon do ostatniej chwili. Nie zwlekajmy, do czasu kiedy zima zaskoczy nie tylko drogowców, ale również samochód nieprzygotowany na okres zimowy.


 

Zapraszamy do serwisu AUTO-JAR, w którym prowadzimy sprzedaż opon. Podczas wymiany opon dokonujemy również ich wyważenia. Wymieniamy także opony z aluminiowymi obręczami.


 

Zadzwoń i umów się na wymianę opon +48 694 74 84 14

Serwis AUTO-JAR mieści się na ul. Rajec Poduchowny 172 A (droga łącząca Radom z Pionkami).


 

Created by: ITDOT